קודם משפט, אחר כך הוצאה להורג

זק דה לה רוחה לגמרי במקרה נתקלתי בווידאו הזה מתוכנית האקטואליה "האניטי וקולמס" (פוקס ניוז), שבו מאשימים את זק דה לה רוחה, סולן רייג' אגיינסט דה משין, בהסתה לרצח הנשיא בוש במסגרת הופעת האיחוד של הלהקה בפסטיבל קואצ'לה באפריל האחרון. כדי למקד את הדיון (או סתם כדי להסית) חתכו בפוקס את הנאום השלם של דה לה רוחה, וכך יצא שהם השאירו רק את החלק שכולם יכולים להסכים עליו: "הממשל הנוכחי, ללא יוצא מן הכלל, צריך להיתלות, להישפט, להיירות" (כך נכתב בתרגום המעוות שהצמידה הרשת לנאום).

במקור (חמש דקות אחרי תחילת השיר), המסר היה קצת יותר כללי ופחות אישי, וגם קצת יותר שנוי במחלוקת: "חבר טוב שלנו [הכוונה לנועם חומסקי] אמר פעם שאם היו מחילים את החוקים שלפיהם שפטו את הנאצים במלחמת העולם השנייה על נשיאי ארה"ב, כל אחד מהם, מטרומן והלאה, היה נתלה למוות ונורה. הממשל הנוכחי אינו יוצא דופן. הם צריכים להיתלות, להישפט ולהיירות, כמו כל פושע מלחמה אחר".

חומסקי בטח שם לב שדה לה רוחה הפך את הסדר הטבעי של הדברים (מקובל קודם להישפט, ורק אחר כך להיתלות או להיירות), אבל הוא לא הוזמן לאולפן של פוקס כדי לדון בעניין. במקומו באה הבלונדינית הייצוגית של התקשורת הימנית בארה"ב, אן קולטר ("אמריקה היתה מקום טוב יותר אם נשים לא היו מצביעות"), ולה היו דברים מרתקים לומר על רייג' ועל הקהל שלהם. (מישהו עשה אחר כך גוגל פייט בינה לבין רייג'. נחשו מי הפסיד). אגב, בהופעה הבאה שלו דה לה רוחה הגיב על התוכנית וניצל את ההזדמנות כדי לתקן את סדר, כך שהנשיא בוש יקבל קודם משפט ורק אחר כך הוצאה להורג